Ήττα για τον Ιστορικό στην Ιταλία-Γκολ ο Διαμαντάκος!

Tην φιλική ήττα με 3-1 γνώρισε στην Ιταλία ο Πανιώνιος από την δυνατή ομάδα της Πάρμα.   Ο Ιστορικός δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο στο πρώτο η...

Tην φιλική ήττα με 3-1 γνώρισε στην Ιταλία ο Πανιώνιος από την δυνατή ομάδα της Πάρμα.

Ο Ιστορικός δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, αφού το τέλος του 45λεπτου βρήκε την ομάδα μας να χάνει με 3-0. Σκόρερ των Ιταλών οι Παμπόν (11', 43') και Καντρεβα (34').

Στο δεύτερο μέρος ο Πανιώνιος είχε καλύτερη εικόνα και κατάφερε να σημειώσει ένα τέρμα τρία λεπτά πριν το τέλος του ματς με σκόρερ τον Διαμαντάκο.

Πάρμα: Μιράντε (46' Παβαρίνι), Ζακάρντο, Παλέτα (62' Μακχέν), Λουκαρέλι (46'Φιντέλφ), Ρόσι (62' Μοντέστο), Καλόπα (62' Μορόνε), Μουσάτσι, Παρόλο (46' Νίνης), Γκόμπι, Παμπόν (46' Πέλε), Μπελφοντίλ (46' Ακουα).

Πανιώνιος: Περιστερίδης (55' Γιαννακόπουλος), Κούρντι (36' Σπυρόπουλος), Κούρος (55' Αυλωνίτης), Λαμπρόπουλος, Ανδράλας (81' Γιαννούλης), Ρόκας, Ρόβας (55' Ντούνης), Σάμαρης (55' Οκόγιε), Αραβίδης, Κολοβός (55' Μενδρινός), Διαμαντάκος.

Θυμηθείτε την live εξέλιξη του παιχνιδιού, όπως σας την μετέφεραν αποκλειστικά τα panionianea:

Live:

-Η ομάδα μας βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0!

-Γρήγορο ήταν το τέρμα που δέχτηκε η ομάδα μας από την Πάρμα, η οποία μπήκε δυνατά στο παιχνίδι.. Ας ελπίσουμε πως ο Ιστορικός θα ανέβει στη συνέχεια...

- Η ενδεκάδα του Ιστορικού: Περιστερίδης, Κούρος, Λαμπρόπουλος, Ανδράλας, Ρόκας, Ρόβας, Σάμαρης, Αραβίδης, Κολοβός, Διαμαντάκος.

-Το τέρμα που δέχτηκε ο Ιστορικός επιτεύχθη στο 11ο λεπτό.

-Στο 25ο λεπτό βρίσκεται το ματς...

-Σκόρερ της Πάρμα ο Κολομβιανός  Παμπόν

-Δείτε βίντεο από την είσοδο της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο:

-Το 1-0 για την Πάρμα παραμένει..

-2-0 για την Πάρμα! Δυστυχώς η ομάδας μας δέχτηκε και δεύτερο τέρμα..

-Ο Πανιώνιος φαίνεται πως δύσκολα θα μπορέσει να κοντράρει την σαφώς πολύ ανώτερη αγωνιστικά Πάρμα!

-Και τρίτο τέρμα για την Πάρμα... Πάρμα-Πανιώνιος 3-0!

-Σκόρερ του δεύτερου τέρματος ο Καντρεβα. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Παμπόν.

-Δύσκολο βράδυ για την άμυνα και τον τερματοφύλακα (Περιστερίδης) του Ιστορικού!

-Τέλος ημιχρόνου. Πάρμα-Πανιώνιος 3-0. Δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα μας, η οποία δείχνει να μην μπορεί να ανταγωνιστεί την ομάδα της Πάρμα!

-Τα τέρματα της Πάρμα: Παμπόν (11', 43') και Καντρεβα (34').

-Στον πάγκο της ομάδας είναι οι Γιαννακόπουλος, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Γουνδουλάκης, ΄Όκουε, Ντούνης και Μενδρινός.

-Έχει ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο...

-Aς ελπίσουμε να ανέβει λίγο η ομάδα μας...

-Δέχν έχει αλλάξει κατι, με το 3-0 να παραμένει...

-Στο 62ο λεπτό έχουμε φτάσει.

-Aρκετά ήταν τα λήθη της "κυανέρυθρης" άμυνα στο πρώτο 45λεπτο..

-Το 3-0 για την Πάρμα παραμένει. Μακάρι να σημειώσει κάποιο τέρμα η ομάδα μας. Το τέρμα που λέμε της τιμής!

-Δέκα λεπτά περίπου πριν το τέλος του ματς και το 3-0 παραμένει!

-H ομάδα έχει βελτιωθεί στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήδη το... κακό έχει γίνει! Βέβαια και η Πάρμα κατέβασε ρυθμούς.

-Λίγα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα και το 3-0 παραμένει πάντα.

-Γκολ για τον Ιστορικό. 3-1 το σκορ.. Σε λίγο θα ενημερώσουμε για τον σκόρερ!

-Σκόρερ ο Διαμαντάκος για την ομάδα μας.

Τελικό σκορ. Πάρμα-Πανιώνιος 3-1. Σκόρερ για την ομάδα μας ο Διαμαντάκος στο 87'.