Live ενημέρωση για το φιλικό με τον Απόλλωνα (1-1 ΤΕΛΙΚΟ)

-Καλό σας βράδυ από τη Νέα Σμύρνη. Και μείνετε συντονισμένοι στα panionianea γιατί ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ!  -Τέλος παιχνιδιού.. ΤΕΛΙΚΟ...

-Τέλος παιχνιδιού.. ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1-1

-Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπούζας μπαίνει στην περιοχή, κάνει την προσποίηση στον Κοτταρά, όμως το σουτ του διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή ο Δεληζήσης.

-Φάουλ με τον Σάμαρη, κεφαλιά Λαμπρόπουλου, διώχνει με τις γροθιές ο Κοτταράς.

-Πολλές οι αλλαγές και από τον Απόλλωνα...

-Οι πολλές αλλαγές του Ελευθερόπουλου, όπως είναι λογικό έχουν επηρεάσει τον ρυθμό της ομάδας. Ευκαιρία για τους νεαρούς παίκτες να δείξουν τις ικανότητες τους.

- Στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι: Σπυρόπουλος, Κούρος, Ζυγογιάννης, Σμυρλής, Σπανός, Μπούζας.

-Μετά το τέρμα της ισοφάρισης του Απόλλωνα, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε...

-Eκτός ματς και οι Οκόγιε, Αυλωνίτης.

-Εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασαν οι Κοντοχρήστος, Κούρντι, Μιλοβάνοβιτς και Ντούνης.

-Aλλαγές για τον Πανιώνιο.

-Ισοφάριση για τον Απόλλωνα. Ο Διαμαντίδης έκανε το δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη.

-Ο Βλάχος στην θέση του Καμπάνταη.

-Αλλαγή για την ομάδα. Ο Ανέστης στην θέση του Σιδεράκη.

-Ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο...

-Η ομάδα μας ήταν ανώτερη στα πρώτα 45 λεπτά από τον Απόλλωνα, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες. Είχε την κατοχή της μπάλας, πέτυχε ένα γκολ και σε γενικές γραμμές η εμφάνιση είναι αρκετά καλή. Καλή παρουσία και από τον Γιάννη Σιδεράκη, ο οποίος όποτε χρειάστηκε έδωσε το παρών!

-Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη...

-Πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου και ο Ιστορικός βελτίωσε την εικόνα του μετά το 20ο λεπτό, με αποτέλεσμα να προηγείται στο σκορ.

-Πολύ όμορφη ενέργεια και γκολ από τον νεαρό δεξιό μπακ του Ιστορικού, ο οποίος ξεκλείδωσε την άμυνα των φιλοξενούμενων.

-Ο Κούρντι έκανε ατομική ενέργεια και με ένα σουτ-κεραυνό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πανιωνίου.

-Γκολ για τον Ιστορικό.

-Φάουλ-κεραυνός του Μιλοβάνοβιτς, ο Κοτταράς με δυσκολία σε κόρνερ...

-Χωρίς κατι ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά του ματς...

-Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του ματς με τον Πανιώνιο να έχει την ελαφρά κατοχή της μπάλας.

-Καλό σουτ του Σάμαρη, η μπάλα λίγο άουτ.

-Απάντηση στις ευκαιρίες από τον Απόλλωνα. Ο Διαμάντης έκανε το σουτ από πολύ καλή θέση, με τον Σιδεράκη να διώχνει εντυπωσιακά...

-Δυνατά μπήκε ο Πανιώνιος, με τον Οκόγιε να δημιουργεί την πρώτη σημαντική ευκαιρία. Ο άσος του Ιστορικού έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

-Σχεδόν γεμάτες είναι οι θύρες 5-6, με τους φίλους του Ιστορικού να δίνουν το παρών στην σημερινή αναμέτρηση. Στις εξέδρες του γηπέδου της Νέας Σμύρνης βρίσκοναι και περίπου 40 φίλοι του Απόλλωνα.

-Ξεκίνησε το ματς...

-Διαιτητής της αναμέτρησης Αντωνίου με βοηθούς τους Τσιλιπάνο και Σκούρα (όλοι Αθηνών).

-Απόλλων Σμύρνης: Κοτταράς, Χατζηζήσης, Χιντζίδης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Διαμαντίδης, Διαμάντης, Κατσίκης, Μανιάς.

-Επιστροφή του Γιάννη Σιδεράκη σε αγωνιστικούς ρυθμούς. Έστω και σε φιλικό ματς...

-Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Σιδεράκης, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Κοντοχρήστος, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μιλοβάνοβιτς, Σάμαρης, Ντούνης, Οκογιε, Καμπάνταης.

- Αρκετός ο κόσμος που βρίσκεται στις εξέδρες του γηπέδου...

-Ώρα έναρξης στις 17:30.

-Χρόνο σε όλους τους ποδοσφαιριστές που θα έχει στην διάθεση του αναμένεται να δώσει ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος.

-Τα panionianea θα σας μεταφέρουν όλα όσα συμβαίνουν στην φιλική αναμέτρηση του Ιστορικού με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

*Να κάνετε ανανέωση στην σελίδα (πατώντας Enter ή F5), ώστε να ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα.