Φιλική νίκη για τον Ιστορικό

Φιλική νίκη με 1-0 πέτυχε ο Πανιώνιος επί του Eθνικού Αστέρα , σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο Νήαρ Ηστ. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησ...

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, πέτυχε στο 29' ο Κοντοχρήστος, με δυνατό σουτ από τα 40 μέτρα.

Ωστόσο, οι ποδοσφαιριστές του Ιστορικού δημιούργησαν... πληθώρα ευκαιριών και για ένα δεύτερο γκολ.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 10', με τον Λιοσάτο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Εθνικός Αστέρας: Ντούσης, Μαρτίνος, Θεολόγου, Καμπούρης, Συρίγος, Θεοδωρόπουλος, Κασνέτσης, Μαστρογιάννης, Νικολέτος, Λιοσάτος, Σουλελές.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γαλανόπουλος, Βλαχοκυριάκος, Κετσετζόγλου, Τσίπρας, Τσαουσάι, Κουτρομάνος, Δαφνάς, Αλεξανδράτος, Κολτσίδας.

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Ομο, Κοντοχρήστος, Ρόκας, Μπούζας, Μιλοβάνοβιτς, Ντούνης, Οκόγιε, Μπεγλετζής.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σιδεράκης, Καλαϊτζίδης, Πολίμος, Σμυρλής, Βλάχος, Γιαννούλης, Σπανός.