Ραντεβού με την... ατυχία! (photos)

Δύο δοκάρια, πολλές χαμένες ευκαιρίες και όμως κατάφερε να... χάσει! Ο λόγος για την ομάδα Νέων του Πανιωνίου, που ηττήθηκε εντός έδρας ...

Δύο δοκάρια, πολλές χαμένες ευκαιρίες και όμως κατάφερε να... χάσει! Ο λόγος για την ομάδα Νέων του Πανιωνίου, που ηττήθηκε εντός έδρας από τη Νίκη Βόλου με 2-1, γνωρίζοντας έτσι την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Κοροπούλη "πάτησε" αγωνιστικά τον αντίπαλο του, όμως στάθηκε πάρα πολύ άτυχη.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στον Πανιώνιο, όμως κατάφερε να πετύχει μόλις ένα τέρμα, παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχε.

Σκόρερ για τον Ιστορικό χρίστηκε ο Παναγιωτόπουλος.

Στο δεύτερο μέρος η τύχη... χαμογέλασε στη Νίκη Βόλου, η οποία αρχικά ισοφάρισε με τον Καρακώστα και στα τελευταία λεπτά "έκλεψε" τη νίκη με τον Στρούγκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πανιώνιος είχε και ένα ακυρωθέν γκολ με τον Πινιώτη, σε μια πολύ όμορφη επίθεση της ομάδας στην αναμέτρησης. Φάση που έφερε τα έντονα παράπονα των ανθρώπων του Πανιωνίου!

Πανιώνιος: Αστράς, Αλεξανδρόπουλος, Μέξης, Καλύβας, Γιαλαμίδης, Πινιώτης, Αρώνης, Γκούμας, Ντουρμισάι, Πρέντι, Παναγιωτόπουλος

Έπαιξαν και οι: Φερεντίνος, Παούρης, Ευαγγέλου

Νίκη Βόλου: Δήμιγας, Γεωργατζής, Μπλούχος, Στρούγκης, Ράπτης, Πέτσης, Πότσης, Ποζατζίδης, Σιώμος, Τσιάκος, Ξόμπλιος

Έπαιξαν και οι: Τσιαπάλης, Μουτζούρης, Καρακώστας