Φιλική ήττα στη Λιβαδειά

Φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο Πανιώνιος στη Λιβαδειά από τον Λεβαδειακό. Ο Δημήτρης Τερεζόπουλος ξεκίνησε την ομάδα με τους εξής έντεκα:...

Φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο Πανιώνιος στη Λιβαδειά από τον Λεβαδειακό.

Ο Δημήτρης Τερεζόπουλος ξεκίνησε την ομάδα με τους εξής έντεκα: Γιαννακόπουλος, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Παντίδος, Μητρόπουλος, Φουρλάνος, Μπούζας, Μασούρας, Πάνος, Μπουμάλ και Γιάννου.

Οι κυανέρυθροι είχαν αρκετές ευκαιρίες στο παιχνίδι, όμως όπως και στο πρωτάθλημα δεν κατάφεραν να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Η καλύτερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο για τον Πανιώνιο έγινε στο 43ο λεπτό, όταν αρχικά ο Πάνος έκανε το διαγώνιο σουτ, ο Τσιντώτας απέκρουσε και στην επαναφορά το νέο σουτ από τον Μπουμάλ, εξουδετέρωσε και πάλι ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

Ο γηπεδούχος Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ στο 50', με σκόρερ ον Σοτέλο.

Στο 54' ο Πανιώνιος προσπάθησε να "απαντήσει", όμως το σουτ του Μπουμάλ μέσα από την περιοχή δεν ήταν εύστοχο.

Έτσι το 1-0 ήταν και το τελικό σκορ.

Για τον Ιστορικό αγωνίστηκαν και οι  Μάκης Γκέζος, Κόμνος, Σμυρλής, Αργυρόπουλος, Γκίνη και Πολύδωρος Γκέος.