Tο πέναλτι που ζητάει ο Πανιώνιος! (video)

Το πέναλτι που ζήτησαν οι κυανέρυθροι στις καθυστερήσεις του αγώνα στον Άγιο Νικόλαο.

Δεν κατάφερε να "λυγίσει" ο Πανιώνιος την αντίσταση του Αγίου Νικολάου, μένοντας στο 0-0, στο ματς που έγινε στην Κρήτη, για την 7η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, έγινε μία φάση η οποία προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των κυανέρυθρων. Συγκεκριμένα, ο Στούπης εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή των γηπεδούχων, με την μπάλα όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο να βρίσκει στο απλωμένο χέρι παίκτη του ΑΟΑΝ.

Η εν λόγω φάση έφερε τα έντονα παράπονα του Πανιωνίου, καθώς όπως καταλαβαίνει κανείς αν στο συγκεκριμένο λεπτό δινόταν το πέναλτι, τότε το πιθανότερο είναι να έφευγε ο Ιστορικός με το "διπλό" από την Κρήτη.