Φιλική ήττα σε... χορταστικό φιλικό στη Nέα Σμύρνη

Σε ένα χορταστικό φιλικό παιχνίδι ο Πανιώνιος γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Αστέρα Τρίπολης Β' με 3-2. Οι κυανέρυθροι έδειξαν αμυ...

Οι κυανέρυθροι έδειξαν αμυντικές αδράνειες, τις οποίες πλήρωσαν, επιθετικά πέτυχαμν δύο τέρματα, έχασαν ένα πέναλτι, έβγαλαν ευκαιρίες κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, όμως τελικά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την φιλική ήττα.

Το φιλμ του αγώνα

10’: Σουτ του Τουρκοχωρίτη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

18’: Πολύ σκληρό μαρκάρισμα από τον Τουρκοχωρίτη στον Μπούση. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αστέρα.

21’: Κερδισμένο πέναλτι του Τουρκοχωρίτη από τον Ζούλια.

22’: Εύστοχο το πέναλτι του Τουρκοχωρίτη, 0-1 ο Αστέρας.

27’: Ωραία μπαλιά του Τσόρνομαζ στον Στούπη, αυτός με πολύ ωραίο πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.

45’: Κερδίζει πέναλτι ο Βενάρδος, μετά από ανατροπή μέσα στην περιοχή. Ο Γραμματικάκης διώχνει εντυπωσιακά την εκτέλεση του Γροντή.

47’: Κόρνερ του Ντέτλερ, κεφαλιά του Γρομμητσάρη άουτ.

55’: Κεφαλιά του Γκιντέρα, η μπάλα ψηλά άουτ.

59’: Σουτ του Κεδίκογλου, η μπάλα πάνω από την εστία του Σκαφίδα.

60’: Ο Κετού «κρεμάει» τον Σκαφίδα με υπόροχο πλασέ και 1-2 για τον Αστέρα.

69’ Ο Κολοβός μπαίνει στην περιοχή του Αστέρα και δέχεται το μαρκάρισμα. Πέναλτι για τον Πανιώνιο.

70’ Εύστοχος ο Κολοβός από τα έντεκα βήματα και ισοφαρίζει σε 2-2.

77’: Λάθος διώξιμου του Τσόγκα, ο Τουρούκης παίρνει την μπάλα, αυτή κοντράρει στον Γκίνη και καταλήγει στα δίχτυα των κυανέρυθρων. «Τρελό» γκολ για το 2-3.

79’: Ο Κολοβός περνάει υπέροχα την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Γκίνη, αυτός από καλή θέση κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

83’: Ο Νοικοκυράκης παίζει το «ένα-δύο» με τον Χριστόπουλο, κάνει και το σουτ με το αριστερό, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αστέρα.

88’: Ο Νοικοκυράκης δίνει στον Αλεξανδράκη, το πλασέ του οποίου από κοτνά διώχνει δύσκολα ο Σγουρής.

90’: Μπαλιά του Αλεξανδράκη στον Κολοβού, σουτ στη κίνηση από τον έμπειρο επιθετικό, μπλοκάρει ο Σγουρής.

90+2: Σκοράρει ο Κολοβός, αλλά υπάρχει ακύρωση στο γκολ ως οφσάιντ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νικοπολίδης): Σκαφίδας (67’ Τσόγκας), Μπούσης (46’ Χρούστινετς), Αυλωνίτης, Ζούλιας (46’ Πότσι), Ενγκουέμ (46’ Γκίνη), Τσόρνομαζ (87’ Αλεξανδράκης), Γροντής (58’ Κολοβός), Στούπης (67’ Χριστόπουλος), Πιερτζακόμι (46’ Νοικοκυράκης), Βενάρδος (77’ Μπουρλάκης), Γεμιστός (58’ Φελίσιο).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ (Στάϊκός): Γραμματίκος, Καρδάρης, Μπουσάι, Γρομμητσάρης, Γκρόζντανιτς, Σαμπάιο, Ντέτλερ, Προύντζος, Κωστέας, Γκιντέρα, Τουρκοχωρίτης, Καραγλάνης

Έπαιξαν και οι: Κεδίκογλου, Κετού, Μπουλούλης, Σγουρής, Λάσκαρης, Ρουμελιώτης, Μπατζούνης, Νούλας, Καραγλάνης

Eπιμέλεια: Γιώργος Καρμίρης