Bόλεϊ Γυναικών: Το Σάββατο στο «Βαρίκας» απέναντι στο Mαρκόπουλο

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε εξαιρετικά την φετινή του πορεία στη Volley League Γυναικών

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε εξαιρετικά την φετινή του πορεία στη Volley League Γυναικών, αφού επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΚ με 3-0 σετ. Η ομάδα του Γιάννη Χαριτωνίδη έδειξε από νωρίς τις προθέσεις της και πλέον κοιτάζει το επόμενο παιχνίδι.

Οι «κυανέρυθρες» έχουν αφήσει στο παρελθόν τη νίκη της πρεμιέρας και έχουν επικεντρώσει την προσοχή τους στο εντός έδρας παιχνίδι του Σαββάτου (26/10, 17:00) με αντίπαλο το Μαρκόπουλο, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο Ιστορικός θέλει μαζί με τη στήριξη του κόσμου του να πανηγυρίσει τη νίκη στο ανακαινισμένο «Ανδρέας Βαρίκας» και να συνεχίσει ιδανικά το ταξίδι του στο άκρως ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Volley League. Η προσεχής αντίπαλος του Πανιωνίου είχε νικήσει στην πρεμιέρα την Λαμία με 3-0 σετ.

Όσον αφορά τα εισιτήρια του αγώνα οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να τα αποκτήσουν, μέσω της GO-OUT, στο εξής link:

2η αγωνιστική – Volley League Γυναικών

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Πανιώνιος – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil (17:00)

Γήπεδο: «Ανδρέας Βαρίκας»

Διαιτητές: Μενεσλής, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Τσεκούρας, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Καλιγέρη.